Nieuws
Blijf op de hoogte van het laatste nieuws uit de audiovisuele, digitale en filmsector en ontdek sectortrends, partnercontent, events en updates van mediarte.
Filters
Sectornieuws Wanneer AI mee in de camera kruipt
Wat gebeurt er wanneer generatieve AI niet pas in post-productie wordt ingezet, maar rechtstreeks tijdens het filmen?
Arbeidsvoorwaarden Nieuwe cao's in PsC 303.01: dit verandert er in 2026
Lees wat verandert voor werkgevers en werknemers i.v.m. openbaar vervoer, maaltijdcheques en rouwverlof.
mediarte nieuws Vlaamse Regering keurt sectorconvenant 2026–2028 goed
Diversiteit & inclusie “Als vrouw moet je jezelf twee keer zo hard bewijzen”
Gedreven door hun passie voor muziek en techniek bouwden Aude Vanheste en Kato Ooms een carrière uit in een sector die nog steeds overwegend mannelijk is - en waarin ze zich als vrouw vaak extra moeten bewijzen.
Onderzoek Bijna 9 op de 10 videobedrijven gebruikt vandaag AI
Hoe breed wordt AI vandaag ingezet in het videoproductieproces? In welke fases van de productie gebruiken bedrijven de technologie? En hoe staan videoproducenten tegenover het gebruik van AI?
mediarte nieuws Actiris beëindigt de begeleiding van kunstenaars door mediarte
Als gevolg van politieke en budgettaire beslissingen heeft Actiris de overeenkomsten stopgezet die verbonden waren aan de kunstenaarsbegeleiding door mediarte.