Opleidingspremies
Genieten van opleidingspremies, zijn we daar niet allemaal in geïnteresseerd?
mediarte.be is verheugd jullie het kersverse premiereglement voor te stellen!
Voor meer informatie, klik hier.
De IBO-overeenkomst
De individuele beroepsopleiding (IBO) is een opleiding waarbij een cursist op de werkplek wordt getraind en begeleid. Het bedrijf betaalt geen loon en RSZ, enkel een productiviteitspremie. Na deze opleiding is het bedrijf verplicht om de cursist aan te werven met een contract voor onbepaalde duur.
Bij wijze van uitzondering kan de werkgever de cursist ook aanwerven op basis van een arbeidsovereenkomst voor bepaalde duur. De Vlaamse regering besloot de mogelijkheid om overeenkomsten voor bepaalde duur in het kader van de IBO-reglementering te verlengen tot 31 december 2011.
>> lees meer over de verlenging van de IBO-overeenkomst voor bepaalde duur
Verhoging van de structurele vermindering
De lageloongrens voor de berekening van de structurele vermindering wordt verhoogd van 5870,71 euro naar 6030,00 euro per kwartaal. Hierdoor verhoogt de structurele vermindering van de socialezekerheidsbijdragen voor werknemers met een laag loon. De loonkost van deze werknemers wordt hierdoor gereduceerd met ongeveer 25,80 euro per kwartaal.
>> lees meer over structurele bijdragevermindering
Verhoging van de doelgroepvermindering voor erg jonge werknemers
Voor de periode van 1 januari 2010 tot en met 31 december 2011 geldt een volledige vrijstelling van patronale bijdragen voor de sociale zekerheid voor alle jongeren tot 31 december van het jaar waarin ze achttien jaar zijn geworden.
>> lees meer over doelgroepvermindering jonge werknemers
Nieuwe maatregel voor opleiders
Slachtoffers van herstructureringen krijgen een extra mogelijkheid om hun ervaring door te geven! Deze nieuwe maatregel is van toepassing op 45-plussers of werknemers met ten minste vijf jaar beroepservaring die als opleider of begeleider tewerkgesteld worden door bepaalde werkgevers. Werkgevers die hen tewerkstellen kunnen aanspraak maken op een vermindering van de socialezekerheidsbedragen en de werknemers zelf activeren op deze manier hun werkloosheidsuitkering. De werknemer moet worden aangeworven terwijl hij in het bezit is van een verminderingskaart herstructureringen en tussen 1 januari 2010 en 31 december 2011.
>> lees meer over de overeenkomst voor het aanstellen van opleiders of bemiddelaars
Nieuwe doelgroepvermindering voor mentors
Werknemers met minstens vijf jaar beroepservaring die een mentoropleiding hebben gevolgd kunnen als mentor fungeren voor jongeren die een stage volgen. Per vijf stageplaatsen kan de werkgever voor één mentor de doelgroepvermindering van 400 euro per kwartaal genieten. Men moet hiervoor een overeenkomst sluiten met een onderwijs- of opleidingsinstelling of met een openbare dienst voor arbeidsbemiddeling en beroepsopleiding.
>> lees meer over de doelgroepvermindering voor mentors
Nieuwe vrijstelling van de startbaanverplichting
Werkgevers die zich er toe verbinden om stageplaatsen ter beschikking te stellen kunnen gedeeltelijk vrijgesteld worden van hun verplichting om jongeren tewerk te stellen.
>> lees meer over de gedeeltelijke vrijstelling op basis van het aanbieden van stageplaatsen
Andere Federale steunmaatregelen zijn:
- Betaald educatief verlof: voor gewone werknemers in de privé-sector, voor 45-plussers, voor
werknemers betrokken bij een bedrijfssluiting (www.werk.be)
- Financiële steun voor behoud werknemers 45-plus (www.ervaringsfonds.be)
- Banenplannen: vermindering werkgeversbijdragen - structureel of doelgroepgericht (www.werk.be)
Interessante websites:
- www.werk.be
- www.emploi.belgique.be
- www.rva.be
- www.onem.be